Düzenli Yürüyüş İle Zayıflamak

0
141
Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları
Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Yürüyüş yapmak en kolay zayıflama yöntemlerinden bir tanesi. Ancak burada anahtar kelimenin “düzenli” olduğunu unutmamak gerek. Düzenli yürüyüş ile zayıflamak göründüğü kadar yorucu bir yöntem değil. Sadece yürüyüşe vakit ayırmak gerekiyor. Vakit ayıramayanlar için de çeşitli şekillerde bunun telafisi mevcut.

Yürüyüş yapmaya günlük 20 dakikanızı ayırarak başlayabilirsiniz. Bu 20 dakika süresince kendinizi yormadan ancak tempolu bir şekilde yürüyebilirsiniz. Yürüyüşe başlamadan önce her gün aynı saatlerde yürüyüş yapabilmeniz gerekmekte. Bunun için bu saati önceden belirleyip üç aşağı beş yukarı aynı saatlere denk gelecek şekilde yürüyüşünüzü yapın. İlk hafta 20 dakikalık olan yürüyüş süresini ikinci hafta 30 dakikaya çıkarın ve her hafta 10’ar dakika ekleyerek devam ettirin. Günde 1 saat yürüyüş zamanına ulaştığınız zaman artık 1 saatten yukarı çıkmayın. Bu 1 saati dilerseniz iki eşit parçaya bölüp sabahları ve akşamları yarımşar saat yürüyün.

Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları
Düzenli Yürüyüş ile Zayıflamak

Düzenli Yürüyüş İçin Vakti Olmayanlar

Aslında yürüyüş gün içinde herkesin yaptığı bir eylem. Eğer düzenli yürüyüş için vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız, arabayla gittiğiniz yerlere yürüyerek gitmeyi deneyin. Örneğin sabah işe giderken aracınızı iş yerinize 20 dakikalık bir mesafede park edin ve yürüyün. Akşam da aynı mesafeyi yürüyün ve aracınıza binin. Bu da düzenli yürüyüşe güzel bir örnek ve zaman kısıtlama olanlar için birebir.

Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları
Düzenli Yürüyüş ile Zayıflamak

Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Düzenli yürüyüş ile zayıflamak sanıldığı kadar zor değil. Eğer her gün bir saat yürüyebilirseniz bunun etkisi size sadece zayıflamak olarak geri dönmeyecektir. Düzenli yürüyüş yapmak aynı zamanda kemik ve kasların da çalışmasını sağlar. Özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkma riski bulunan romatizma gibi hastalıkların önüne geçer. Bununla birlikte diğer yaşlı hastalıklarının da ortaya çıkmasını ağırlaştırır. Yürürken alınan temiz hava kana karışarak beyne temiz kan gitmesine sebep olur. Bu bakımdan sabah yürüyüşlerinin de önemi oldukça büyüktür.

Evde zayıflama yöntemleri ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here