Kivi Suyunun Faydaları Nelerdir?

0
158

Kivi suyu besin değerleri bakımdan diğer meyvelere oranla yapısında bulundurduğu mineral ve vitaminlerler miktarıyla birinci sırada yer almaktadır. Kivi suyu yapısında Portakaldan daha fazla C vitamini barındırmaktadır. Kivi suyunun cilt sağlığı ve vücut sağlığı için çok önemli faydaları bulunmaktadır. Gelin bu faydaları birlikte inceleyelim.

 Kivi Suyunun Faydaları Nelerdir?

 Cilt Sağlığına İyi Gelir.

 Düzenli olarak kivi suyu tüketildiği zaman cilt içerden temizlenmeye başlar. Bu sayede cildiniz temizlenir ve muhteşem bir parlaklığa kavuşur. Her gün kivi suyu tükettiğiniz taktirde kısa süre içerisinde cildinizdeki değişimi görmüş olacaksınız.

Yaraların İyileşmesine Yardımcı Olur.

Kivi suyunun yapısında bol miktarda potasyum bulunmaktadır. Potasyum ciltteki kesiklerin ve yaraların iyileşmesine yardımcı olarak iyileşme süresini kısaltmaktadır.

Saçların Hızlı Uzamasına Yardımcı Olur.

Kivi E vitamini yönünden oldukça zengin bir meyveder. Düzenli olarak kivi suyu tüketmek hızlı bir şekilde saçlarınızın uzamasına yardımcı olurken saç sağlığı içinde oldukça sağlıklıdır. Günde 1 bardak kivi suyu tükettiğiniz taktirde etkisini kısa sürede görmüş olacaksınız.

Saça Parlaklık Verir ve Saç Dökülmesini Önler

Kivi suyunun içerisinde bulunan mineral ve vitaminler bağışıklık sistemimizin güçlenmesine yardımcı olur. Bu sayede saçların dökülmesinin önüne geçilir. Ayrıca saçları kivi suyu ile yıkadığımız zaman saçlara parlaklık ve ışıltı verir. Ancak saçları kivi suyuyla yıkamadan önce kivi suyunu su ile seyreltmek gerekmektedir. Bu seyreltmenin amacı ise kivi suyunun içerisinde az miktarda asit bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Kırışıklıkları Önler.

Kivi suyu yapısında antioksidan bulundurduğundan dolayı kırışıklıkların önlenmesinde önemli rok oynamaktadır. Düzenli olarak kivi suyu tüketmek kırışıklıkların giderilmesi için oldukça önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here