Limonun Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

0
147
Limonun Cilde Olan Faydaları Nelerdir?
Limonun Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

C vitamini deposu olan limon hem cilde hem de sağlığa sayılamayacak kadar fazla faydaya sahiptir. Doğal bir yöntem olması sebebiyle cilt için limon kullanmanın vücudumuza hiçbir zararı yoktur. Sadece göz gibi bazı hassas bölgelere geldiğinde yakabilme ihtimali bulunmakta. Bu yazımızda limonun cilde olan faydaları nelerdir bir göz atacağız.

Aşırı yağlı ciltler için limon: Aşırı yağlı ciltler ciltte istemsiz parlamalara, sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için limon bazlı maskeler kullanabilirsiniz. Limon ciltteki aşırı yağı temizler ve genç diri bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Kepekli Saçlar için limon: Hem kadınların hem de erkeklerin en büyük sorunu olan kepeklenmenin en doğal tedavisi yine limondan geçiyor.

Limonun Cilde Olan Faydaları Nelerdir?
Limonun Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

Ciltteki Ölü Hücrelerden Kurtulmak İçin Limon: Ciltte oluşan ölü hücreler cildin çabuk kırışmasına neden olur. Bunun için yine limondan faydalanabiliriz.

Kararan Bölgeler İçin Limon: Dirsek, kol veya koltuk altı bölgeleriniz için limon kullanabilirsiniz. Birkaç gün süreyle bu bölgeler üzerine sürülen limon sonucunda bu bölgelerdeki kararmanın yavaş yavaş ortadan kalktığına şahit olacaksınız.

Cilde Canlılık Vermek İçin: Makyaj kalıntılarını tamamen temizlemek için kullanılır. Makyaj temizlemek için kimyasallar kullanmak yerine limon hem çok daha etkili hem de doğal bir yöntem olacaktır. Ayrıca cilde taze canlı bir görünüm verir.

Limonun Cilde Olan Faydaları Nelerdir?
Limonun Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

Cilt Lekeleri İçin Limon: Limonun içinde bulunan sitrik asit güneş lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Limonun cilde olan faydaları arasında cilt lekelerini ortadan kaldırması da var.

Cilde Beyazlatıcı Etki İçin Limon: Limon cilt tonunu açmada kullanılmaktadır.

Cilt Temizliği İçin Limon: Birkaç karışım maddesi elde ederek temizleme losyonu ve maskesi elde edebilirsiniz.

Kırışıklardan Kurtulmak İçin Limon: İlerleyen yaş ya da mimik çizgileri yok etmek için limon kullanabilirsiniz.

Gözenekleri Temizlemek İçin Limon: Limonlu peeling maskesi yapabilir gözenekleri açabilirsiniz.

Düzenli yürüyüş yaparak zayıflama ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here