Teff Çayı Nedir? Nasıl Kullanılır? Zayıflama Çayı

0
135

Günümüzde birçok insan zayıflamak için farklı yöntemlere başvuruyor. Kimileri egzersiz yapmayı tercih ederken diğerleri ise doğal bitki çayları ile zayıflamayı amaçlıyor. Ülkemizde ve Global anlamda her yıl farklı bir bitki çayı trend oluyor. Bu yılın trendi ise Teff Çayı. Şimdi gelin Teff Çayı’nı detaylıca inceleyelim.

Teff Çayı

Teff Çayı, adını yüksek besin değerine sahip olan Teff Tohumundan alır. Teff tohumu Etiyopya’nın yüksek kesimlerinde yılda 1 kere ekilerek elde edilir. Teff Tohumu içerdiği yüksek protein,lif ve antioksidanlar sayesinde vücuda çok yararlıdır. Gluten içermediği için sindirimi kolaydır ve mideyi yormaz. Teff Çayı, Teff Tohumunun yanında 20 bitki ile birlikte hazırlanmaktadır. İnternet üzerinde hazır olarak satılan paketler yerine aktarlardan alınarak yapılması daha sağlıklı olacaktır. Teff Çayının içersindeki bitkiler şunlardır:teff tohumu,kiraz sapı,kinoa tohumu,yeşil çay, barut ağacı kabuğu,lepidyum,kitre,kuşburnu,aspir tohumu,sandalos sakızı,yeşil kahve, bamya çiçeği,tarçın, biberiye,make yaprağı,mac,açai,funda,zamk,chia tohumu ve limon otu.

Teff Çayı

Teff Çayı içerdiği yüksek lif kaynağı sayesinde uzun süre tokluk hissi veriyor. Bu sayede acıkma hissi azalıyor ve uzun süre yemek yemeden durabiliyorsunuz. Lif kaynağı sayesinde vücuttan ödemin atılması sağlayan Teff çayı vücudu düzene sokarak daha sağlıklı hale getiriyor.

İçeriğindeki protein ve aminoasitler sayesinde vücuda besin kaynağı olurken süt ve süt ürünleri tüketmeyen kişiler için güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizdeki birçok ünlü isim bu çayı kullanarak zayıfladığını belirtirken, kullanan kişiler de zamanla zayıfladığını söylüyor.

Teff Tohumu Zararlı Mıdır?

Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi Teff Çayı’nı da fazla tüketmek ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Eğer kilo vermek istiyorsanız hem düzenli sporunuzu yapıp hem de bitkisel takviyeler almanızı tavsiye ederim. Ancak birden kilo vermeyi amaçlayıp fazla miktarda bitkisel dahi olsa takviyeler kullanmanız sizin zararınıza olacaktır.

Bu yazımızın sonuna gelirken lütfen siz siz olun kısa zamanda fazla kilo verme adı altında sunulan ürünleri kullanmayınız. Kendinize dikkat ederek ufak takviyeler alarak sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Son olarak sizlerin de görüşlerini yorum olarak bekliyorum. Keyifli Okumalar 🙂

Bu yazıda geçenler sadece bilgi amaçlıdır. Tavsiye DEĞİLDİR.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here