Zayıflama Çayları Nelerdir?

4
371

Zayıflama çayları kilo verme problemi yaşayan bireylerin sıklıkla tercih ettiği kilo verme yollarından biridir.

Kilo problemi yaşayanların ilk başvurdukları yollardan biri olan zayıflama çayları düzenli ve takviye edici etkinliklerle birlikte tüketildiği zaman etkili olmaktadır. Aksi taktirde aşırı miktarda ve bilinçsizce tüketilen çaylar vücudumuz için oldukça tehlikeli bir hal alabilmektedir.

 Zayıflama çayı olarak adlandırılan çay çeşitleri uzun vadede kilo vermenize fayda sağlamayacaktır. Zayıflama çaylarını içmeye başladığınız zaman vücuttaki suyu dışarı atar. Bu sayede insanlar kilo verdiğini hisseder. Bu kilo verme hissinin sebebi ise vücuttaki şişkinliğin azalmasından kaynaklanmaktadır.

 Siyah çay, beyaz çay ve yeşil çay gibi yapısında kafein bulunduran çayları günlük düzenli bir şekilde tükettiğiniz taktirde vücut şişkinliğinizin azaldığını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Zayıflama Çayları Nelerdir?

Siyah Çay

 Düzenli olarak siyah çay tüketildiğinde ve beraberinde spor gibi takviye etkinlikler yapıldığı zaman vücuttaki şişkinliği atmaya ve kilo vermeye yardımcı bir çay çeşididir.

Oolong Çayı

Düzenli olarak Oolong çayı tüketildiği zaman metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede fazla kilolardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Beyaz Çay

Son yıllarda adından sıklıkla söz ettiren beyaz çayın yağ yakıcı özelliği uzmanlar tarafından doğrulanmıştır. Düzenli beyaz çay tüketimi ile kilo verme hızınızı arttırabilirsiniz.

Rooibos Çayı

Güney Afrikada yetişen rooibos çayı açlık hissini azaltmak için bire bir. Rooibos çayı vücudun stres oranını düşürerek açlık hissini azaltır ve vücudun daha az yağ depolanmasını sağlar.

Nane Çayı

Yapılan araştıramalara göre günde 2 saat arayla nane çayı tüketmek ayda 2.5 kilo vermeyi sağlıyor. Bunun yanı sıra çaydan alınan nane kokusunun ise iştah kapatıcı özelliğinden dolayı diğer çaylara göre daha hızlı kilo vermeyi sağlıyor.

Nane çayından en iyi şekilde faydalanmak ve hızlı kilo vermek için şekersiz tüketilmesi gerekmektedir.

Zayıflamanın Yolları Nelerdir?

Zayıflama çayını tüketmeye başlamadan önce mutlaka uzman doktor görüşü almanız gerekmektedir. Vücudunuzun hangi maddelere karşı alerji olduğunu bilmeniz ve buna göre çayları tüketmeniz gerekmekte.

Zayıflama çaylarından gerekli faydayı almak için düzenli tüketmek gerekmektedir. Örneğin günde 3 defa; sabah, öğlen ve akşam düzenli bir şekilde tüketmek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Sabahları aç karnına zayıflama çayı tüketmek kahvaltıdan önce tokluk hissi yaratacaktır.

Tüm bunların yanı sıra aşırı bitki çayı tüketimi ve dengesiz beslenme vücudunuz için oldukça tehlikeli olabilir. Bunun yanında aşırı kafein tüketiminden dolayı da vücudunuz reaksiyon gösterebilir.

Zayıflama çayları tek başına tüketildiği zaman tam olarak işe yaramamaktadır. Zayıflama çayı tükettiğiniz zamanlarda mutlaka takviye edici uygulamalar ve spor yapın.

Zayıflama çayını tüketmeden önce doktorunuza danışmayı unutmayınız!

4 YORUMLAR

  1. Rooibos çayını zayıflama çayları arasında bana göre bir numara bir çay. Ancak siyah çay tüketirseniz çok demli tüketmeyin. Bende mide ağrısı yaptı çünkü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here